Altındağ Dekorasyon

Altındağ Dekorasyon

Altındağ Dekorasyon

Altındağ dekorasyon bölgedeki en iyi dekor ve iç mimarlara sahip ileri görüşlü yenilikçi firmadır. Ankaranın altındağ bölgesinde bulunan şubemiz sizler için 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Altındağ Dekor – Altındağ Uygun Dekor Firması

Ankara altındağ dekor olarak en kaliteli malzemeler ve en kaliteli ustalarla çalıştığımızı belirtmek isteriz. Biz müşterilerimize her daim kendi istekleri üzerinden hizmet vermeyi amaç edinmiş bir firmayız. Müşterimiz tasarımda ve düzenlemede neyi talep ediyorsa ustalarımız o doğrultuda tüm bilgi ve deneyimlerini aktarmaya hazırlardır.

Altındağ Laminat Parke – Altındağ Duvar Bölme

Laminat parke, bir laminasyon işlemiyle kaynaştırılmış çok katmanlı bir sentetik parke ürünüdür. Laminat parke, ahşabı şeffaf bir koruyucu tabaka altında fotografik bir aplike tabaka ile simüle eder.

Duvar kağıdı kapalı duvarlara ve tavanlara bakan bir çeşit bina kaplama malzemesi. Bir rulo halinde toplanırlar. Ana boyutları: genişlik – 0,53, 0,75, 1,06 m, uzunluk – 10 ve 25 m-dir. 

Altındağ Asma Tavan – Altındağ İnşaat Projeleri

Tarih boyunca Ankara, Altındağ bölgesinde kurulmuş ve yerleşim bölgesi haline gelmiştir. Bu yüzden Altındağ, “Eski Ankara” olarak bilinmektedir. Ankara’nın tarihi, şehir merkezi olan Altındağ’dan ibarettir. Kökleri ve geçmişi Ankara Kalesi‘nin tarihiyle özdeş sayılır, tarihi paleolitik çağlara kadar uzanıyor. Ancak en aydınlatıcı bulgular Hititlerden öteye gitmiyor. MÖ 4000-1200 yıllarına denk gelen Hititler döneminde Ankara Kalesi‘nin İçkale bölümünün yerleşime açık olduğu biliniyor. MÖ 547 yılındaki Pers egemenliğinden sonra, MÖ 281 yılında Galatların eline geçen Ankara, bu dönemde kale kent haline dönüşür. 

Altındağ Tesisat Malzemeleri

Ankara Kalesi‘nin konumu, yapılış şekli, kullanılan taşların özellikleri Galatlar tarafından inşa edildiğini gösteriyor. Ankara, MÖ 25 yılında Roma topraklarına katılır, bulunduğu bölgenin başkenti niteliğini kazanır. 10 yılında Hacı Bayram Camii‘nin bulunduğu yerde İmparator Augustus adına bir tapınak inşa edilir.

Altındağ Dekorasyon – Altındağ Asma Tavan

Yine bu dönemde İmparator Augustus yunan şehir devletlerini örnek alarak Ankara’yı 12 semtten oluşan serbest bir şehir haline dönüştürür. Ankara, 395 yılında Roma İmparatorluğu‘nun ikiye bölünmesiyle birlikte 1073 yılına kadar Bizanslıların yönetiminde kalır. 1073’te kent Türkler’in eline geçer; 1143’te Selçuklu Sultanı I. Rükneddin Mesud, 1169’da da II. Kılıç Arslan tarafından yönetilir. İç Kale’deki Sultan Alaeddin Camii, Samanpazarı semtindeki Arslanhane Camii Selçuklu döneminden günümüze kalan önemli eserlerdir. 14. yüzyılda sık sık el değiştiren Ankara; İlhanlılarEretna BeyliğiAhiler daha sonra da Osmanlılar’ın egemenliğine girer, 1402’de de ünlü Ankara Savaşı‘na sahne olur.

Osmanlı döneminde, önce Büyük Anadolu Eyaleti’nin merkezi, sonra da sancak merkezi olan Ankara’da sof yapımı, debbağlık ve kundura üretimi oldukça gelişir, ticaretin gelişmesiyle birlikte birçok han ve bedesten inşa edilir.

Cumhuriyetin kurulmasıyla başkent olan Ankara, sahip olduğu tarihi mirasın üzerine inşa edilerek bugünkü görünümüne ulaşır. İlk yerleşim merkezi olmaya başladığı yıllardan itibaren Ankara, Altındağ bölgesinde kalesi, camileri, hanları, hamamları, evleriyle kale ve civarında kurulmuştur. Ankara ili merkez ilçesi 1953 yılında metropolilçe haline gelmiş ve Altındağ adını almıştır. Türkiye‘nin kurulduğu ilk TBMM bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.[1]

4 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir