Ülke

Türkiye

Şehir

Ankara

Hizmet

Dekorasyon

Çalışma Ortakları

Durumu
Başlama Tarihi

13 Agustos 2020

Bitiş Tarihi

14 Agustos 2020

Ankara Laminat Parke

İlk kez 1977 yılında İsveç’te geliştirilen laminat parke, 1980’de pazara çıkmıştır. Bu yeni parke türü, Avrupa’daki diğer ülkelere de hızla yayılmıştır. İlk yıllarında laminat parkeler bugünkü kadar kaliteli değildi – ama devam eden geliştirme çalışmaları sayesinde, 1980’lerin sonuna kadar gözle görülür iyileşmeler kaydedildi.

ankara laminat parke
ankara laminat parke
ankara laminat parke

Bugün, laminat parke dünya genelindeki en popüler zemin döşeme malzemesi ve Krono Flooring GmbH, Lampertswalde ise küresel pazarın liderlerinden biridir. 1980’lerden beri değişmeyen bir şey varsa o da, laminat parkenin bileşimidir. Laminat parkenin genel bileşimi, üç katmandan oluşur.

Ankara Laminat Parke Döşeme – Ankara Uygun Laminat Parke

Laminatın taban katmanı, tabanın altında yer alan, yapısal stabiliteyi arttıran ve bir nem bariyeri görevi gören su geçirmez bir katmandır. Kalın, orta katman ahşap kompozit bir tabandır. Laminat parkenin en üst atmanı ise, üretim işlemine bağlı olarak, birden fazla katmandan oluşabilen aşınma yüzeyi ve dekoratif katmandır. Yüzey kaplaması, sert ve dayanıklı bir yüzey sağlamak üzere, özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan oluşmaktadır.