Ülke

Türkiye

Şehir

Ankara

Hizmet

Tesisat Tamirat

Çalışma Ortakları

Durumu
Başlama Tarihi

05 Temmuz 2020

Bitiş Tarihi

10 Temmuz 2020

Ankara Tesisat Yenileme

Ev su tesisat yenileme veya banyo su tesisatı değiştirme işlerine neden ihtiyaç duyulur? Eski yapılarda kullanılan tesisat boruları genellikle demir borulardır. Zamanla korozyona uğraması, paslanması ve çürümeye başlaması beraberinde birçok tesisat sorununu meydana getirmektedir. En büyük belirtisi de gizli su kaçaklarıdır. 

Ankara Tesisat

Çoğu zaman bu su kaçaklarının tespiti gözle görülemediği için cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisat firmalarından destek alınmaktadır. Çürümeye başlayan ve sızıntılara sebep olan noktaların tamiri giderilebilir ama başka yerlerden de aynı durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olduğu için, demir tesisatın komple plastik borular ile değiştirilmesi en mantıklı olanıdır.

 

Banyo su tesisatı değiştirme – Ankara Tesisat

 

Banyolarda klozet, lavabo, yer süzgeci, çamaşır makinesi, küvet gibi vitrifiye malzemeleri kullanılır. Banyo dizayn edilirken, estetik görünüm kadar vitrifiyelerin yerlerinin de kullanım açısından kolaylığı dikkate alınmalıdır. Kapının tam olarak açılması, klozetin rahat kullanılırlığı açısından montajı ve gider süzgeçlerinin yer belirlenmesine itina gösterilmelidir.

 Banyonuzda çamaşır makinesi konulacaksa, su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir. Su basıncının yükü kullanılacak vitrifiyelerin sayısı dikkate alınarak, boru çapları belirlenmelidir. Kullanılacak borular sıva altına döşenmelidir. Sıva üstü borularda özellikle sıcak su hatlarında kompozit yada folyolu boru kullanılmalıdır.

 Banyonuza montajını düşündüğünüz  klozet için gider boruları çaplarının Ø100’luk, lavabo ve süzgeç gider borularının çapı ise Ø 50’lik boru hattı olması yeterlidir. Pis su boruları hattında kullanılan borular da sıva altında olmalıdır.

 

 
ankara tesisat yenileme

Wc & Tuvalet Su Tesisatı Değiştirme

Tuvaletler genelde banyodan ayrı tutulur. Havalandırmaları çok iyi olmalıdır. Tuvaletlerde alaturka hela taşı içten yıkamalı ve çevre yıkamalı tip olarak iki çeşittir. Hijyenik açıdan içten yıkamalı tip en çok tercih edilen hela taşıdır.